O nas Od ponad 25 lat gwarantujemy korzyści dla naszych klientów

W grupie SOR-DREW każdego dnia ciężko pracujemy, by spełnić wysokie oczekiwania naszych klientów. Każdy z nich może liczyć na wysoką jakość, terminowość i profesjonalizm na każdym etapie współpracy.

Obszary działalności

Drewno

Drewno

Tworzymy wysokiej jakości przemysłowe opakowania drewniane, a w naszym tartaku produkujemy tarcicę oraz drewno konstrukcyjne. Budujemy też ekologiczne domy prefabrykowane.

Drewno

Metal

Zajmujemy się specjalistyczną obróbką skrawaniem elementów metalowych. Wykonujemy też konstrukcje spawane o różnym stopniu skomplikowania.

Drewno

Tworzywa sztuczne

Wykonujemy profesjonalne termoformowanie i wykrawanie wyrobów z różnego rodzaju tworzyw sztucznych dla firm z różnych branż.

Rajmund Sorowski
właściciel grupy SOR-DREW

Rozwój oparty na ciężkiej pracy

SOR-DREW jest firmą rodzinną, założoną na terenach poprzemysłowych w regionie, z którego pochodzę. Znając potencjał tego obszaru, chciałem dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju lokalnej społeczności w okresie transformacji ustrojowej (lata 90.).

Jestem dumny z tego, że to się udało. Zaczęliśmy od produkcji elementów opakowań drewnianych, potem – całych opakowań, następnie elementów metalowych i z tworzyw sztucznych. Obecnie SOR-DREW to grupa kapitałowa z kilkoma lokalizacjami, osobnymi markami i klientami na całym świecie.

Nie zapominamy jednak o korzeniach. Nasza zabrzańska siedziba mieści się na terenie XIX-wiecznego byłego tartaku górniczego – zachowana tam drewniana zabudowa każdego dnia przypomina członkom zespołu o naszych korzeniach.

Naszahistoria

1992

Powstaje PPUH SOR-DREW

Rajmund Sorowski zakłada w Świętochłowicach firmę PPUH SOR-DREW. Przedsiębiorstwo rozpoczyna produkcję opakowań drewnianych.

1996

Początek eksportu

Nawiązanie licznych kontaktów biznesowych za granicą owocuje rozpoczęciem eksportu do Niemiec.

2002

Produkcja opakowań

Rusza pierwsza linia produkcyjna opakowań z tworzyw sztucznych.

2003

Elementy metalowe

SOR-DREW rozszerza zakres swoich usług o obróbkę stali: rozpoczyna się produkcja elementów metalowych.

2006

Tartak

Zakup tartaku w Zabrzu-Biskupicach znacząco zwiększa możliwości rozwoju firmy.

2013

Rozwój parku maszynowego

Postępuje modernizacja produkcji metalowej – park maszynowy powiększa się o sprzęt CNC do obróbki metali.

2014

Spółka akcyjna

Przekształcenie firmy w spółkę akcyjną rozpoczyna nowy rozdział działalności pod nazwą SOR-DREW S.A.

2015

Rozbudowa infrastruktury

Rok mija pod znakiem rozbudowy infrastruktury: na terenie tartaku powstaje hala montażowo-magazynowa oraz 3 suszarnie do drewna z kotłownią zasilającą.

2016

Konsolidacja produkcji

Konsolidacja produkcji tartacznej z produkcją opakowań drewnianych: całość produkcji drzewnej przenosi się ze Świętochłowic do Zabrza. Obiekty świętochłowickie zostają zaadaptowane i zmodernizowane pod produkcję działu metalowego.

2018

prefabeko

Powstaje niezależny dział energooszczędnych domów prefabrykowanych pod marką prefabeko.

2019

Woodbox

Do życia zostaje powołana marka Woodbox, pod którą funkcjonuje dział opakowań drewnianych oraz pakowania produktów.

<span>Filozofia</span> działania

Filozofia działania

Nasza filozofia opiera się na zasadzie „jakość trzeba sobie wypracować, nie kontrolować”. Zdajemy sobie też sprawę, że to, jak działamy dziś, ma wpływ na życie kolejnych pokoleń. Dlatego używamy wyłącznie materiałów z ekologicznym certyfikatem PEFC/FSC, optymalizujemy zużycie surowców i materiałów produkcyjnych, realizujemy selektywną gospodarkę odpadami. Dążymy do efektywnego wykorzystywania energii, a tym samym – do redukcji emisji gazów pogłębiających zmiany klimatyczne.

4

lokalizacje w Polsce

28

lat działalności

250

doświadczonych pracowników

1000000

i więcej wykonanych produktów

Globalnadziałalność

Pracujemy m.in. dla: